Lankytojai

1503393
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
549
3408
17267

2 proc parama

mok pazymejimas
Pamokų laikas

Istorijos žinias įtvirtino muziejuje

Balandžio 4 dieną 5a klasės mokiniai su istorijos mokytoja Laima Škėmiene ir klasės auklėtoja Daiva Kareckaite nuvyko į Šiaulių Aušros muziejų. Penktokai, mokydamiesi iš istorijos vadovėlio ATRASK, kiekvieną išmoktą temą pagilina praktinėse veiklose. Šį kartą mokiniai muziejuje dalyvavo integruotoje istorijos ir lietuvių kalbos pamokoje „Legenda apie Vilnių“ ir Žaliūkų malūne inscenizuotoje „Daraktorinėje mokykloje“.

Mokiniams nuostabą kėlė muziejuje įrengta Tarpukario mokyklos klasė, kur teko susėsti į senoviško tipo suolus. Penktokai, skaitydami B. Sruogos poemą „Giesmė apie Gediminą“, atsakinėjo į užduodamus klausimus ir suvaidino mini spektaklį apie Gedimino sapną.

Vaikai persirengė istoriniais personažais ir, nuėję į ekspozicijos sales, kartu su gidu pasikartojo LDK istoriją, sužinojo apie to laikmečio Lietuvos kariuomenę ir ginklus.

istor pam did00001 istor pam did00002 istor pam did00003

„Daraktorinėje mokykloje“ mokiniai prisiminė apie lietuviškos spaudos draudimo laikotarpį, slaptąsias mokyklas, knygnešių veiklą. Penktokai pamatė ir išbandė, kokiomis paprastomis mokymosi priemonėmis vaikai naudojosi prieš 100 metų, tačiau labiausiai juos šokiravo tuomet naudotos drausminimo priemonės- rykštė ir klūpėjimas ant žirnių. Drąsiausi vaikai net išbandė ir beržinę, ir žirninę „košę“.

Mokiniai patyrė, kad ieškoti ir atrasti istoriją muziejuose visai smagu ir įdomu.

istor pam did00004 istor pam did00005 istor pam did00006