Lankytojai

1563469
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
309
309
19098

2 proc parama

mok pazymejimas
Pamokų laikas

Septintoji dorinio ugdymo diena

2017 metų balandžio 27 dieną Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje įvyko septintoji regiono dorinio ugdymo diena „Išausta tapatybė“. Minint Tautinio kostiumo metus, organizatoriai siekė populiarinti etninę kultūrą jaunimo tarpe, puoselėti pagarbą praeičiai bei kultūriniam paveldui, skatinti visuomenės domėjimąsi tautiniu kostiumu, nusimanymą apie jo prigimtį, kultūrinę bei meninę vertę. Į renginį atvyko Lietuvos tautodailininkų sąjungos Radviliškio skyriaus pirmininkė Aurelija Norvaišienė ir nariai Olė Plungienė, Regina Martišienė, Rasmuta Valčiukienė ir Eugenijus Arbušauskas bei mokiniai, jų mokytojai iš Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos, Jaunimo mokyklos, Lizdeikos ir Šeduvos gimnazijų. Dienos renginyje dalyvavo 142 mokiniai ir 16 mokytojų.

Renginį organizavo Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla (renginio iniciatorės - Ala Beliajeva, etikos mokytoja ekspertė, Vitalija Džiugienė, tikybos vyresnioji mokytoja) bei Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius.

dorinio ugd03 dorinio ugd04 dorinio ugd02

Renginio svečius ir dalyvius pasveikino Gražinos pagrindinės mokyklos direktorius Laisvūnas Vaičiūnas, Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis bei mokyklos meno kolektyvai, kuriems vadovauja Valerija Jurgauskienė, Artūras Miškinis. Daugelio dalyvių nuostabai ant pakylos tautiniais drabužiais pasidabinę pasirodė Gražinos pagrindinės mokyklos mokiniai bei mokytojai. Vėliau visi dalyviai, pasiskirstę į grupes ir lydimi mokytojų, išskubėjo į susitikimus su tautodailininkais.

Aurelija Norvaišienė pasidalino audimo paslaptimis, Olė Plungienė pasakojo apie savo megztas kojines, pirštines bei riešines, Regina Martišienė mokino austi juostas, Rasmuta Valčiukienė atskleidė visas įmanomas margučių dažymo paslaptis, o Eugenijus Arbušauskas medžio drožybos amatą pristatė pasakodamas apie medienos ypatumus bei savo kūrinius. Mokiniai turėjo galimybę šlifuoti margutį, austi juostą, prisiliesti prie audimo staklių ir medžio drožinių, pasimatuoti megztas ir siuvinėtas riešines ir netgi drožinėti.

dorinio ugd01 dorinio ugd05 dorinio ugd06
dorinio ugd07 dorinio ugd08 dorinio ugd09

Vėliau vyko mokinių ir mokytojų fotokonkurso „Išausta tapatybė“ rezultatų paskelbimas bei nugalėtojų apdovanojimai. Konkursui buvo pristatytos 66 fotonuotraukos, kuriose dalyviai meninėmis raiškos priemonėmis atskleidė etninį tapatumą. Visose konkurso dalyvių grupėse I-ąsias vietas užėmė Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokiniai Danielė Krikščiukaitytė (7a klasė), Inesa Raginckytė (10 klasė) ir mokytoja Ala Beliajeva.

Baigiamasis dorinio ugdymo dienos akcentas - įspūdinga medicinos darbuotojų sveikinimo akcija. Jos metu mokyklų atstovai pasveikino medicinos darbuotojus su jų profesine diena dovanodami šokį, dainą, atvirutes ir gėles.

 dorinio ugd10 dorinio ugd11 dorinio ugd12
dorinio ugd13 dorinio ugd14 dorinio ugd 1601