Lankytojai

1646630
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
880
880
20250

2 proc parama

mok pazymejimas
Pamokų laikas

Kraštotyros diena- pažintis su savo miestu

Penktadienį rajono mokyklose vyko Kraštotyros dienos renginiai. Mūsų mokykloje šios dienos veiklą organizavo Šiaulių J. Janonio gimnazijos mokytojai Irena ir Nerijus Vidžiūnai bei Šiaulių jaunųjų turistų centro auklėtiniai. Šiauliečiams renginiui pasiruošti padėjo istorijos mokytoja L. Škėmienė.

Mokyklos kieme renginio dalyvius pasveikino direktorius Laisvūnas Vaičiūnas, veiklos taisykles paaiškino jaunųjų turistų vadovas Nerijus. 1–5 klasių mokiniai keliavo į miesto parką, kur jiems vyko orientacinės- istorinės varžytuvės, naudojant specialius ženklus, kodinius žodžius ar užuominas. Parko teritorijoje mokiniai „ ieškojo“ miesto ir šalies istorijos. Po šių veiklų mokiniai suprato, kad parke stovintys paminklai ir skulptūros turi istorinę prasmę, kad simboliais galima įamžinti iškilius mūsų miesto ir valstybės įvykius.

6–10 klasių mokiniai gavo vokus su vaizdinėmis nuorodomis ir žodinėmis užuominomis, svarbių Radviliškio miestui vietų adresais ir miesto planu. Mokiniai gavo užduotį rasti ne mažiau 10 užkoduotų objektų, prie jų visai grupei reikėjo nusifotografuoti. Kiekviena klasė kraštotyrinę veiklą pradėjo nuo skirtingų objektų mieste. Suradus 10 istorinių vietų, mokiniams norėjosi rasti ir likusias ,nes veiklos sąraše buvo net 39 nuorodos.

Daugiausiai objektų surado ir užfiksavo 6a klasė (29), nuo jų nedaug atsiliko 7b ( 25) ir 7c ( 25) klasės. Kitos klasės pasiskirstė tokia tvarka: 8a klasė surado 23 , 10 klasė -22, 8b klasė-20, 7a ir 6b po 18 objektų, devintokai surado 15 miesto istorinių vietų.

krastas did00001 krastas did00002 krastas did00003

7c klasės mokiniai pasirinko patį ilgiausią maršrutą. Keliaudami nuo mokyklos iki senųjų žydų kapinių, Durpyno miškelyje esančio paminklinio akmens žydų tautos genocido aukoms atminti, jie nuėjo beveik 10 kilometrų, tame kelyje užfiksavo 25 kraštotyrinius objektus.

Apsilankymus prie surastų objektų mokiniai fiksavo fotoaparatais ir mobiliais telefonais. Iš gautos vaizdinės medžiagos kiekviena klasė paruošė savo maršruto skaidrių rinkinius, o antradienį kelionių įspūdžiais per televizoriaus ekraną galėjo pasidalinti visa mokykla pertraukų metu .

krastas did00004 krastas did00005 krastas did00006

Geros oro sąlygos, smagios ir prasmingos užduotys tiek mokiniams ,tiek mokytojams davė daug gerų emocijų. Šios dienos veiklose buvo integruoti pilietiškumo, istorijos, dailės, geografijos, gamtos pažinimo, kūno kultūros, informacinių technologijų dalykai. Tai buvo ir žaidimas, ir puiki galimybė pažinti savo miestą.

krastas did00007 krastas did00008 krastas did00009