Lankytojai

1619507
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
465
4751
13355

2 proc parama

mok pazymejimas
Pamokų laikas

Naktis Karpių dvare

Kerintis ir bauginantis, fantastiškas ir verčiantis susimąstyti, mistiškas ir kupinas paslapčių – tokį Joniškėlio Karpių dvaro parką mato iš visos Lietuvos čia atvykstantys ir naktimis senaisiais takais klajojantys turistai. Atvykėliai žino, kad, vos sutemus, šimtamečių medžių šešėliai ims suktis pašėlusiu ritmu, pasakodami nepaprastas senojo dvaro istorijas…

Į tokį beveik dviejų valandų pasivaikščiojimą 8a ir 8b klasės mokinius ir jų auklėtojas J. Laurutienę bei V. Mikalauskienę kviečia Joniškėlio istorikas Viktoras Stanislovaitis, pasirodęs ir gobtuvu prisidengęs ant tamsoje paskendusių Joniškėlio dvaro laiptų. Paprašo vaikščioti tyliai, išjungti telefonus, nefotografuoti. Ir taip laiko ratas atsukamas šimtmečius atgal.

Taip gana sparčiu žingsniu klajodami po parką, dvare – nuo vieno pastato prie kito, sukorėme bene keturis kilometrus. Taigi ir smagiai pajudėjome, ir gamtoje įkvėpėme gaivaus oro, pajutome laiko bėgsmą ir tai, kas iš tiesų išlieka, kuo iki šiol naudojamės, gėrimės, grožimės.