Lankytojai

1619532
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
490
4776
13380

2 proc parama

mok pazymejimas
Pamokų laikas

Mūsų mokinės tarptautinėje konferencijoje Šiauliuose

Kovo 2 dieną 8a klasės mokinės Areta Bartoševičiūtė ir Visanta Senulytė kartu su istorijos mokytoja Laima Škėmiene dalyvavo tarptautinėje teorinėje–praktinėje konferencijoje „Laisvės kelias istorijos tėkmėje“, kuri vyko Šiaulių Romuvos gimnazijoje. Mokinės kartu su istorijos mokytoja L. Škėmiene šiai konferencijai paruošė ir pristatė pranešimą „Antanas Povylius – nepriklausomybės spindulys Radviliškio krašte“. Ši pranešimo idėja kilo siekiant atnaujinti prieš keletą metų vykdytą kraštotyrinį projektą „Mano miesto gatvių istorija“.

Antano Povyliaus vardu yra pavadinta gatvė Eibariškių mikrorajone, todėl kilo idėja sužinoti, kuo šis žmogus nusipelnęs mūsų kraštui. Pasirodo, kad A. Povylius aktyviai dalyvavo knygnešių veikloje, bendravo ir bendradarbiavo su tautinio atgimimo žadintojais Šiaulių krašte, buvo vienas iš Lietuvos socialdemokratų partijos aktyvistų, dalyvavo 1917 metais Vilniaus konferencijoje, rinko Lietuvos Tarybą, kuri 1918 metų vasario 16 dieną atkūrė nepriklausomą Lietuvą. Ir tai tik dalis šios iškilios asmenybės nuopelnų.

Areta ir Visanta džiaugėsi dalyvavimu konferencijoje. Merginos įgijo naujos patirties, klausėsi kitų pranešimų, iš kurių sužinojo daug įdomių istorijų apie asmenybes, kurios tiesė kelią į Lietuvos nepriklausomybę.

konf siaul did00001 konf siaul did00002 konf siaul did00003