Lankytojai

1600643
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
63
586
10557

2 proc parama

mok pazymejimas
Pamokų laikas

Integruota lietuvių kalbos-istorijos pamoka

5a klasės mokiniai lankėsi Šiaulių „Aušros“ muziejaus Žaliūkų malūnininko sodyboje, kur dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos-istorijos pamokoje su edukacine programa „Daraktorinė mokykla“. Pamoką vedė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Joana Laurutienė ir istorijos mokytoja metodininkė Laima Škėmienė kartu su muziejaus darbuotoja.

Pamokoje mokiniai išgirdo apie spaudos draudimo laikotarpį (1864–1904 m.), Lietuvoje veikusias daraktorines (slaptąsias lietuviškas) mokyklas. Susipažino, kokios buvo mokymosi sąlygos, mokymo priemonės, dėstomi dalykai, kaip dirbo ir gyveno daraktoriai.

Per pratybas moksleiviai galėjo pabandyti parašyti žąsies plunksnomis ant medinių lentelių. Taip pat atliko įvairias lietuvių kalbos ir istorijos užduotis, pasitikrindami savo įgytas žinias. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai skanavo daraktorės keptą naminę duoną, o daugelis išbandė ir vieną to meto vaikų bausmių – klūpėjimą ant žirnių. Tuo pačiu aplankė ir Žaliūkų malūną, o kieme žaidė tradicinius lietuviškus žaidimus.

Mokiniams „gyvosios istorijos“ pamoka patiko, įtvirtino lietuvių kalbos ir istorijos įgytas žinias ir gerai praleido laiką.

lietuviu istorijos pamoka00001 lietuviu istorijos pamoka00002 lietuviu istorijos pamoka00003
lietuviu istorijos pamoka00004 lietuviu istorijos pamoka00006 lietuviu istorijos pamoka00007