Lankytojai

1646625
Šiandien
Šią savaitę
Šį mėnesį
875
875
20245

2 proc parama

mok pazymejimas
Pamokų laikas

Gyvosios istorijos pamoka „ Laisvės kovų keliu“

Gegužės 16 dieną 5a klasės mokiniai susiruošė į Gyvosios istorijos pamoką – ekskursiją „ Laisvės kovų keliu“. Mokydamiesi Lietuvos istoriją, penktokai sužinojo, kad dalis Nepriklausomos Lietuvos laisvės kovų su bermontininkais vyko ties Radviliškiu. Istorijos mokytoja L. Škėmienė pasiūlė mokiniams aplankyti vietas mūsų mieste, susijusias su šiais įvykiais. Mokiniai žinojo, kad Radviliškyje yra senosios stačiatikių ir senosios miesto kapinaitės, bet kaip jos susijusios su mūsų krašto ir šalies istorija nebuvo girdėję.

 

Pamoka- ekskursija prasidėjo prie stačiatikių kapinaičių, kur vyko Radviliškio mūšis su bermontininkais. Mokiniai išklausė mokytojos pasakojimo, tylos minute pagerbė žuvusius Lietuvos savanorius. Toliau pamoka tęsėsi senosiose miesto kapinėse prie iš lauko riedulių pastatyto paminklo Lietuvos savanoriams. Mokiniai perskaitė kas parašyta paminklinėje lentoje, prisiminė, kad čia palaidotų Lietuvos savanorių J. Jaramino ir G. Sakalausko pavardėmis yra pavadintos gatvės netoli mokyklos. Nuėjome aplankyti ir kapinėse esančios broliškos savanorių kapavietės, kur žuvusius pagerbėme uždegdami žvakutę. Prie šios kapavietės penktokai susikabino rankomis ir padėkojo žuvusiems už apgintą Lietuvos laisvę. Kapinėse mokiniai surado ir daugiau savanorių kapaviečių, kurie paženklinti vienodais paminklais.

Šioje pamokoje penktokai ugdėsi pilietiškumą, patriotiškumą, papildė istorijos žinias apie savo kraštą, kartu dalyvavo respublikinio projekto „ Misija 2018:#100mečio kelionė“ III etape.

laisves kovu did00001 laisves kovu did00002 laisves kovu did00003